Як вибрати сушарку для фруктів

Сушарка для фруктів та овочів є пристроєм, що складається з декількох ярусів (контейнерів) між якими за допомогою двигуна і вентилятора проганяється потік повітря певної температури. Він зневоднює продукт, перешкоджаючи розмноженню бактерій. Процес сушіння дозволяє зберегти максимум вітамінів і корисних речовин.

Щоб приготувати сушені фрукти або овочі досить їх помити, порізати, викласти на яруси і задати потрібну температуру сушки. Сушити можна також гриби, ягоди, горіхи, м’ясо, рибу, зелень і трави.

Обираємо тип сушарки

Конвекційний тип – волога видаляється з допомогою потоку гарячого повітря. Температура регулюється термостатом, задається вручну. При такому способі сушіння трохи змінюється зовнішній вигляд і смак продуктів, частина вітамінів втрачається. Ці сушки споживають досить багато електроенергії.

Інфрачервоний тип – вода в продукті поглинається за допомогою інфрачервоних променів, що проникають всередину. Фрукти і овочі практично не змінюють смак і колір, зберігати їх можна дуже довго. Такі сушіння є більш економічними, проте набагато більш дорогими.

Управління: яке обрати?

Механічне – температура потоку задається вручну. Коштують такі пристрої дешевше, однак виставити необхідну температуру не завжди просто. Легко помилитися – і продукти будуть потемнілими і пересушеними.

Електронне – гарантує рівномірний потік повітря з необхідною температурою, таймер, функцію автоматичного вимкнення. Вартість вище, але переваг більше.

Якої потужності обрати сушарку

Одна з основних характеристик сушарки – від неї залежить якість і швидкість сушіння. Оптимальною вважається потужність від 350-450 Вт (Ватт). Надлишок потужності не потрібен: занадто сильний і гарячий потік повітря робить продукт темним і непривабливим, а процес сушіння ускладнюється, тому що волога може не встигати випаровуватися.

Оснащення, доступне на вибір

Функція автовідключення – при перегріванні сушарка автоматично відключається, зручно і безпечно, дозволяє продовжити службу техніки.

Матеріал контейнерів, колір – сушарки виготовляються з пластика і металу. Пластик легший, не гріється, сприяє більш рівномірної сушці продукту. Метал – більш міцний і привабливо на вигляд. Контейнери зазвичай бувають білі або прозорі (можна спостерігати за процесом сушіння).

Конструкція – більшість сушарок мають круглу конструкцію, в якій кожен ярус кріпиться на попередній. Існують також висувні моделі – у них можна висувати окремі яруси, якщо продукти в них уже готові. Коштують вони істотно дорожче круглих.

Сушарку для фруктів якого виробника обрати

Групу самих бюджетних сушарок становить продукція Clatronic, Delfa, Saturn, Scarlett, Aurora, Elbee, Hilton, Liberton, Maestro, Magio, Maxwell, Mirta, Orion, Rotex, Shivaki, VES, Ротор. Це найпростіші пристрої, виконані з недорогого і нетривкого пластика, досить гучні. Часто перегріваються, аж до оплавлення корпусу. Варто зазначити, що у деяких брендів є досить дорогі сушарки, наприклад, VES. Вартість продиктована виключно типом конструкції – висувні сушарки. За якістю вони такі ж, як і їхні бюджетні круглі аналоги.

Хорошим поєднання ціна / якість відрізняються сушарки Binatone і Zelmer. Вони добре зібрані з якісних матеріалів, оснащені додатковими функціями, сушать швидко (час відповідає заявленому). Варто відзначити невеликий модельний ряд сушарок. Але поки це можна пояснити малою популярністю цього виду техніки, який тільки починає завойовувати популярність.

Найякіснішими сушарками можна вважати техніку Ezidri, Sedona, Excalibur. Це маловідомі бренди, які спеціалізуються на виробництві саме сушок. Їм притаманні такі особливості, як екологічно безпечні матеріали виготовлення, цільні контейнери для запобігання змішування запахів, дуже надійна і довговічна служба. Деякі моделі сушарок, наприклад Excalibur, є досить простими в плані функціональності, проте можуть працювати протягом дуже тривалого часу в будь-яких умовах. Коштує ця техніка значно дорожче решті. Деякі моделі відносяться до професійної кухонній техніці – це найдорожчі моделі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *