Як вибрати кондиціонер для дому чи квартири

Вибираючи кондиціонер, важливо визначитися, де він буде розміщений:

 • для дому та офісу найбільш підходящими будуть настінні спліт-системи;
 • для приміщень площею понад 100 м2 зручними вважаються канальні кондиціонери;
 • купуючи кондиціонер для великого приміщення, краще проконсультуватися з фахівцем.

Важливо: більшість кондиціонерів виходять з ладу через неправильний монтаж.

Підійдіть до цього питання з усією відповідальністю! Бажано, щоб кондиціонер встановлювали кваліфіковані у своїй справі фахівці.

Рекомендована площа

Цей параметр означає гранично допустиму площу приміщення, яку здатна обробити конкретна модель кондиціонера без погіршення якості роботи.

Оптимальна площа розраховується не тільки на основі співвідношення 10 м2 – 1 кВт потужності охолодження. Обов’язково слід враховувати товщину стін і перекриттів, ступінь скління, теплопритоки від діючих механізмів і присутніх людей, географічне розташування приміщення. Всі ці фактори можуть збільшити потужність пристрою на 15-20%.

Запас потужності необхідний і в зв’язку з недобросовісністю деяких виробників, які вказують підвищені показники для своєї продукції.

Обираємо потужність кондиціонера

Наступним важливим показником при виборі кондиціонера є потужність. Це може бути потужність охолодження і потужність обігріву.

Потужність охолодження – вибирати кондиціонер за цим параметром слід, знаючи площу приміщення, де апарат буде працювати. Для охолодження площі 10 м. Кв. з висотою стель від 2,8 до 3 м потрібно приблизно 1 кВт потужності охолодження.

Потужність обігріву – зазвичай в 3-4 рази більше споживаної потужності. Для приміщення з площею 20 м.кв. потужність обігріву повинна становити від 1400 до 2100 кВт.

У інверторних кондиціонерів вказується діапазон потужності, в якому працює пристрій. Чим ширше діапазон, тим точніше кондиціонер може підтримувати необхідну температуру.

Який тип кондиціонера обрати

Моноблоки – складаються з одного корпусу, в якому знаходиться вся електроніка. Це найдешевші і прості в установці кондиціонери. Недоліком є ​​гучність у роботі.

Спліт-системи – складається з зовнішнього блоку (конденсатор, вентилятор і галасливий компресор) і внутрішнього блоку (випарник). Перший розташовується зовні будівлі, а другий – в будь-якій частині кімнати.

Переваги: ​​висока ефективність, низький рівень шуму і можливість вибору місцезнаходження внутрішнього блоку в приміщенні.

Недолік – неможливість подачі в кімнату свіжого повітря. Через це часто потрібно провітрювати приміщення, щоб в кімнатах не накопичувалися шкідливі речовини.

Мультиспліт-системи – має ті ж характеристики, що й спліт-система за винятком того, що до одного зовнішнього блоку може додаватися від 2 до 5 внутрішніх блоків.

Серед недоліків слід відзначити високу вартість монтажу, а також те, що при поломці одного зовнішнього блоку перестають працювати всі внутрішні.

Тип внутрішнього блока

Другою важливою характеристикою при виборі кондиціонера є тип внутрішнього блоку. Моноблоки діляться на віконні і мобільні кондиціонери.

Віконні кондиціонери – вбудовуються в віконний проріз. Мають більше недоліків, ніж переваг, а тому майже вийшли з використання.

Переваги: ​​низька вартість і порівняно проста установка.

Недоліки: дуже галасливі; при монтажі в віконний проріз порушується теплоізоляція вікна, через це взимку холодне повітря вільно проникає в приміщення; загораживается віконне простір.

Мобільні кондиціонери – можуть бути як моноблоком, так і спліт-системою. Завдяки коліщаткам вільно переміщаються по кімнаті. До блоку приєднується гнучкий шланг, за допомогою якого гаряче повітря виходить на вулицю.

Перевага – не потребують монтажу, а недолік – видають сильний шум при роботі.

Настінні спліт-системи і мультиспліт-системи – найбільш оптимальний варіант за паливною ефективністю і ціною як для будинку, так і для офісу. Переваги – порівняльна простота монтажу і використання.

Напольно-стельові кондиціонери – використовуються в основному в приміщеннях складних конструкцій. Наприклад, коли неможливо прикріпити кондиціонер на занадто тонку стінку. Вони дуже добре розподіляють холодне повітря по всьому периметру кімнати, навіть якщо вона неправильної форми. Дорожчі моделі можуть одночасно направляти повітря відразу в чотири сторони. Серед недоліків – висока вартість і не сильно гарний зовнішній вигляд.

Касетні кондиціонери – призначені в основному для приміщень з високими стелями. Вбудовуються в підвісну стелю.

Переваги: ​​рівномірний розподіл повітря в чотирьох напрямках, а також непомітність такої моделі. Недоліки: монтаж можливий тільки за допомогою фахівців на етапі будівництва або капітального ремонту будинку.

Колонні кондиціонери – використовуються в дуже великих приміщеннях, де немає особливих вимог до дизайну. Мають великі розміри. Зазвичай досить дорогі. Головна перевага в тому, що дані моделі досить сильно охолоджують повітря, а діапазон температурного режиму може опускатися до мінус 35 ° С.

Канальні кондиціонери – схожі з касетними кондиціонерами, відрізняються тільки тим, що займають на багато менше місця під стелею. Головні недоліки – висока ціна і складність монтажу, який проводиться на етапі будівництва будинку. Перевага – один такий кондиціонер замінює близько чотирьох настінних спліт-систем.

Інверторний кондиціонер

Кондиціонер працює постійно, але в залежності від необхідності змінює потужність компресора самостійно. Тобто, якщо звичайний кондиціонер для досягнення / підтримки потрібної температури відключає / включає компресор, то інверторний просто зменшує або збільшує його продуктивність.

Переваги:

 • Економія енергії: за рахунок зміни проіводітельності компресора зменшується надлишкова потужність. Кондиціонер працює не на максимальній потужності, а на необхідній.
 • Комфорт: коливання заданої температури у інверторних кондиціонерів складають всього близько 0.5 градусів. Охолодження відбувається найбільш щадним чином, так як регулюється температура на виході з внутрішнього блоку. Це забезпечує відсутність холодного потоку повітря, протягів. У звичайних кондиціонерів коливання становлять 2-3 градуси.
 • Менший рівень шуму: для підтримки температури інверторним кондиціонерів не потрібні постійні цикли включення / вимикання компресора, тому вони менше галасують.
  Більш тривалий термін служби: відсутність постійного включення / вимикання продовжує життя двигуну компресора.
 • Обігрів при більш низьких температурах: дозволяють включати взимку кондиціонер при -15 ° С. Супер інвертори – до -25 ° С.

Недолік – більш висока вартість в порівнянні з неінверторними кондиціонерами.

Адаптація до від’ємних температур

Далеко не всі кондиціонери здатні працювати при низьких температурах зовнішнього повітря. Існують моделі, що функціонують при – 10 ° С; -15 ° С і – 25 ° С. Для роботи на протязі цілого року в кондиціонері передбачається всесезонний блок. Однак навіть у такого кондиціонера при зниженні температури зовнішнього повітря зменшується ККД і потужність охолодження / обігріву.

Продуктивність

Цей параметр показує обсяг повітря, який обробляє кондиціонер за одиницю часу. Вимірюється в кубічних метрах на годину (м3 / год). Визначається швидкістю вентилятора (в різних моделях передбачаються 3-5 фіксованих швидкостей без урахування автоматичного режиму). Чим вища продуктивність, тим краще пристрій підійде для роботи в просторих приміщеннях.

Трифазне підключення

Такий варіант зустрічається в кондиціонерах, які використовуються в цехах, офісах, торгових центрах та інших просторих приміщеннях. Найчастіше до цих кондиціонерів відносяться потужні касетні або канальні моделі, розраховані на установку на підвісну стелю або стіну. Подібні пристрої можна живити від побутової мережі (220 В).

Фільтри

Дезодоруючий фільтр – дозволяє поглинати сигаретний дим, запахи їжі і тварин.

Плазмовий фільтр – фільтр високої напруги, яке знищує всі бактерії і живі організми, що потрапляють в систему очищення.

Катехіновий фільтр – знищує бактерії і віруси (катехін – дезінфікуючий речовина натурального походження).

Антибактеріальний фільтр – видаляє частину бактерій з повітря.

Антигрибковий фільтр – очищає повітря від цвілі.

Фільтр з вітаміном С – збагачує повітря вітаміном С, що позитивно впливає на шкіру і імунітет, а також допомагає зняти стрес.

Фільтр тонкого очищення повітря – затримує дрібні частинки (до 0.01 мк), мікроорганізми, пилок.

Режими роботи

Залежно від режиму роботи, кондиціонери діляться на ті, які тільки охолоджують повітря, і ті, які і охолоджують, і нагрівають повітря. Не варто думати, що кондиціонери, які нагрівають повітря, будуть працювати при сильно низьких температурах на вулиці. Це можливо тільки в разі, якщо температура не опускається нижче мінус 5 ° С (не інверторний тип).

Також існую додаткові режими в залежності від моделі кондиціонера:

 • автоматичний режим – можливість автоматично підтримувати задану температуру, перемикаючись в потрібний режим;
 • нічний режим – встановлюється спеціально розрахований режим, який вважається оптимальним для сну людини. При цьому знижується рівень шуму і виставляється потрібна температура;
 • режим осушення повітря – видаляє зайву вологу з повітря;
 • режим зволоження повітря – збільшує вологість повітря в приміщенні;
 • режим припливної вентиляції – дозволяє направляти потік свіжого повітря в приміщення; дуже складна в установці функція і не всі кондиціонери її підтримують; вибираючи кондиціонер за цим параметром, слід проконсультуватися з фахівцем;
 • режим іонізації (генератор аніонів) – генерування негативних іонів, які впливаю на бактерії на клітинному рівні, і таким чином запобігають поширенню інфекційних захворювань в приміщенні;
 • режим вентиляції – дає циркуляцію воздха, не змінюючи його вологість і температуру.

Важливо: функція припливної вентиляції повноцінно реалізована в канальних кондиціонерах – вони подають до 25% свіжого повітря від загальної кількості повітря, який вони обробляють. Деякі стельові і касетні моделі здатні дати 5-10% свіжого повітря від загальної циркуляції повітря.

Охолоджуюча здатність

Охолоджуюча здатність – показує ефективність охолодження повітря і найчастіше вимірюється в BTU /год. Природно, чим вище цей показник, тим краще працює кондиціонер, але при цьому і споживана потужність вище. Оптимальний варіант – це 7000 BTU / ч.

Фаза

Фаза – тип електроживлення кондиціонера. В основному використовується однофазна розводка мережі, але для деяких більш потужних моделей потрібно трифазне харчування. Важливо узгодити з фахівцем потреби кондиціонера і можливості Вашої квартири щодо цього показника.

Рівень шуму

Визначає гучність внутрішнього і зовнішнього блоку кондиціонера, вимірюється в Децибелах (дБ). Оптимальне значення для внутрішнього блоку побутового кондиціонера становить 26-36 дБ, зовнішнього – 38-54 дБ. Для порівняння можна зазначити, що рівень шуму шепоту становить 35-30 дБ, розмови – 35-45 дБ, вуличного шуму – 50-70 дБ. Отже, на цей параметр необхідно звертати увагу, якщо ви плануєте купувати його для тихого приміщення, наприклад, спальні.

При покупці кондиціонера звертайте увагу на заявлений рівень шуму в усіх режимах. Як правило, виробник вказує рівень шуму при мінімальній потужності компресора. Однак, працює кондиціонер на різних рівнях потужності, і реальний рівень шуму може бути вище заявленого.

Холодоагент (фреон)

R22 – має ряд переваг (дешевизна, однорідний склад, низький робочий тиск), але завдає шкоди озоновому шару планети. У країнах ЄС цей холодоагент давно заборонений, але на території СНД він ще використовується в дешевих кондиціонерах.

R407C – безпечний для озонового шару. Недоліки: велика ціна, більш високий робочий тиск, неоднорідний склад (при невеликій витоку потрібно повністю міняти холодоагент).

R410A – характеризується усіма плюсами і мінусами попереднього варіанту, але відрізняється однорідністю складу.

R32 – поєднує високі експлуатаційні якості і екологічність. Мінус – висока ціна.

Додаткові параметри при виборі

Сенсор руху – автоматичне перемикання кондиціонера в економний режим під час відсутності людей в приміщенні. Такі кондиціонери мають високу вартість, але дозволяють значно економити електроенергію.

Авторазморозка – перешкоджає намерзання льоду на зовнішньому блоці взимку.

Таймер включення і виключення – допомагає встановлювати час початку і закінчення роботи кондиціонера.

Очистка – висушує внутрішні деталі кондиціонера, тим самим запобігаючи появі цвілі і неприємного запаху.

Сенсор забрудненості повітря – виявляє в повітрі присутність тютюнового диму, пилу та інших сторонніх домішок. При певній концентрації цих домішок кондиціонер автоматично включається (режим очищення повітря). Пристрій може самостійно відключатися, якщо сенсор перестає визначати забруднення в повітрі.

Самодіагностика – відстежує роботу функцій пристрою, виявляє неполадки і видає відповідні відомості на екран.

Регулятор швидкості обертання вентилятора – змінює інтенсивність нагріву або охолодження повітря кондиціонером. Чим вище цей параметр, тим більша кількість повітря проходить через внутрішній блок за певний час.

Регулювання напрямку повітряного потоку – змінює напрямок повітряного потоку в задану користувачем сторону. Виконується за допомогою спеціальних напрямних, які встановлені в кондиціонері.

Установка температури – дає можливість користувачеві задати потрібну температуру охолодження / обігріву з точністю до одного градуса. Температурний діапазон: 16-30 ° С.

Теплий пуск – не подає холодне повітря в приміщення і тим самим захищає від протягів (при роботі в режимі обігріву).

Дисплей – відображає відомості про роботу кондиціонера (режим, температура, вологість і інше). Полегшує експлуатацію пристрою.

Автоперезапуск – відновлює режими і настройки кондиціонера після завершення циклу роботи або аварійного вимкнення живлення.

Лоток для збору води – застосовується в мобільних кондиціонерах для збору конденсату. Чим менше об’єм лотка, тим частіше слід його спустошувати і навпаки. В інших типах кондиціонерів конденсат відводиться на вулицю.

Пульт дистанційного керування – служить для управління кондиціонером на відстані. Користувач може визначати режим, температуру, змінювати швидкість обертання вентилятора і виконувати ряд інших налаштувань.

Віддалене управління по Wi-Fi – дозволяє управляти кондиціонером за допомогою мобільного пристрою, наприклад, смартфона. Ця опція дає можливість включити прилад перед приходом додому для створення оптимального мікроклімату.

Коліщатка – спрощують транспортування мобільного кондиціонера по приміщенню.

Якого виробника кондиціонер вибрати

Не рекомендується купувати найдешевші кондиціонери китайських і місцевих виробників Delfa, Ergo, Kaiser, Saturn, Digital, Liberton, Mirta, Orion, Rotex, Shivaki, Supra, West, Daewoo. Основними недоліками цієї техніки є ненадійність, недовговічність, небагата функціональність. Рідко забезпечується потужний і рівномірний охолодження приміщення. В ремонті ці кондиціонери незручні, тому що часто немає запчастин, або сервісних центрів поблизу. Слід зазначити, що ціни на цю продукцію можна порівняти з вартістю більш якісних кондиціонерів.

Непоганим співвідношенням ціна / якість мають пристрої популярних марок BEKO, Ballu, Electrolux, Gorenje, LG, Samsung, Whirlpool, Zanussi. Кондиціонери займають середній ціновий сегмент. Частина моделей має цікавий художнім дизайном, наприклад, лінейниq ряд LG ArtCool. Ціна на ці кондиціонери завищена через привабливого зовнішнього вигляду. В цілому техніка цієї групи досить якісна, будь-які проблеми вирішуються широкою мережею сервісних центрів по всій країні. Серед недоліків можна відзначити також підвищений рівень шуму, великі внутрішні блоки у самих бюджетних варіантів, іноді трапляються браковані партії.

Існує ціла група спеціалізованих виробників кліматичної техніки. Саме їх продукцію слід купувати, виходячи з бюджету. Частина виробників цієї групи – китайські або місцеві: Cooper & hunter, Dekker, Neoclima, Sensei, Mitsushito. Однак їхня продукція все одно якісніша, ніж у брендів першої групи. Кращими брендами вважаються Mitsubishi, Daikin, Panasonic, Fujitsu, Gree, Midea, Carrier, Hitachi, Toshiba. У більшості цих марок є власні заводи з випуску кондиціонерів. Деякі кондиціонери різних брендів збираються на одному і тому ж спеціалізованому підприємстві. Це забезпечує якісне складання і хороші матеріали. Кондиціонери забезпечують максимально точну підтримку температури, рівномірний охолодження, а також економічність. Саме ці бренди можуть забезпечити дійсно довговічну службу техніки. Слід зазначити, що майже кожен бренд імєєют бюджетні моделі, які стоять нарівні з технікою з першої групи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *