Як обрати праску (утюг): поради по вибору праски для дому

Обираємо тип праски

Проста праска – сьогодні все рідше можна зустріти такий тип. Має обмежену кількість функцій, виконує сухе прасування, немає можливості пароутворення. Найпростіший і дешевий варіант.

Праска з терморегулятором і розприскувачем – також досить рідкісний вид сьогодні. Не має функції пароутворення, але є функція розбризкування води. Недолік – не може загладити сильно пом’ятий або товсту тканину.

Парова праска – найбільш поширений варіант. Має в наявності велика кількість функцій, що дозволяють підлаштовувати прасування буквально під будь-який тип тканини. Такі праски легкі, мають високу ступінь прасування, прості у використанні.

Праска з парогенератором (або парова станція) – такий тип найчастіше використовують в салонах, ательє і пралень. Мають потужну функцію пароутворення, що сильно збільшує вартість праски. У побутових умовах використовуються рідко.

Дорожня праска – дуже компактна модель, призначена для використання в подорожі. Має складну ручку і маленьку підошву. Набір функцій спрощений, низька потужність, але своє головне призначення такі праски виконують відмінно.

Прасувальна система – професійний комплект, що складається з праски з парогенератором і багатофункціональної прасувальної дошки. У числі можливостей – підігрів дошки, фіксація одягу, освіта «повітряної подушки» між дошкою і виробом. Такий варіант підійде тим, хто часто гладить велике число речей.

Прасувальний прес – складається з двох нагрівальних поверхонь. Прасувальні преси іноді оснащуються парогенераторами. Переваги: ​​чи не розтягує і не зміщує тканину (відмінно підходить для приклеювання термонаклеек на одяг). Недоліки: непридатність до роботи з об’ємними речами, неможливість розтягування і стягування тканини шляхом нагрівання.

Прасувальні преси рекомендуються для прасування великих виробів або великої кількості виробів (для готелів, лазень).

Важливо: купуючи прасувальний прес, зверніть увагу на розмір робочої поверхні і гладильне тиск. Чим більше прасувальна поверхня, тим легше гладити простирадла та інші великі предмети. Зі збільшенням цього параметра зростає ціна пристрою, споживання енергії, його габарити і вага.

Рекомендований прасувальний тиск:

  • до 35 кг – делікатні тканини;
  • 45 кг – оптимальна величина для простої прасувальної роботи;
  • 60 кг – для багатошарових виробів (в тому числі постільна білизна).

Потужність праски – яку обрати

Потужність – один з основних показників при виборі праски, від якого залежить швидкість нагріву і ефективність прасування. За потужністю праски можна розділити на наступні категорії:

До 1600 Вт (малопотужні) – зустрічаються рідко. В основному це дорожні моделі. Для прасування на сім’ю з кількох людей такої потужності недостатньо. Подібні праски рекомендуються і для квартир зі старою або неякісної електропроводкою.

1600-2000 Вт (середня потужність) – найпоширеніший варіант, відносно недорогий і економічний. Моделі з цієї потужністю відмінно підійдуть для задоволення потреби невеликої сім’ї.

Більше 2000 Вт (максимальна потужність) – в основному це моделі з парогенератором, які використовуються в хімчистках. Також подібний варіант хороший для великої родини. Настільки потужні праски споживають багато електроенергії і мають високу ціну.

Матеріал підошви

Підошва – гладящімі частина праски, вона повинна бути легкою і добре ковзати по поверхні. На це значно впливає матеріал, з якого вона зроблена.

Нержавіюча сталь – такі праски широко поширені, мають середню потужність. Переваги – міцні і стійкі до подряпин (хоча поступаються за цим показником кераміці), добре нагріваються і остигають, прості в очищенні, дешеві. Недолік – більшу вагу в порівнянні з іншими моделями.

Алюміній – не самий практичний варіант. Переваги – низька вартість, невелика вага, швидко нагріваються і остигають, легко чистяться. Алюміній мають один недолік – на поверхні швидко з’являються подряпини і тріщини, які можуть залишати сліди на делікатній тканини. Іноді для вирішення цього недоліку в комплекті йдуть додаткові насадки, але це збільшує вартість пристрою.

Кераміка або металокераміка – обійдеться дорожче, ніж попередні варіанти. Переваги: ​​легкість ковзання, стійкість до подряпин і тріщин, добре чистяться. Недолік один, але істотний, – крихкість поверхні. Якщо з’являється маленький надколу, то поверхня поступово починає кришитися, і праска ремонту не підлягає. Тому вибирати такий праска слід тим, хто дуже акуратний у використанні техніки.

Тефлон, титан і склокераміка – найсучасніші матеріали для підошви. Переваги: ​​міцність, легкість, дбайливе ставлення до будь-яких тканин. Недоліки: на поверхню чинять негативний вплив металеві аксесуари на одязі (тефлон). Титанові підошви стійкі до зносу і подряпин, але коштують дорого і використовуються в елітних моделях прасок.

Антипригарне – в цю групу можна адресувати антипригарні покриття, за винятком тефлоновим. Загальна перевага – легкість очищення. Конкретні характеристики залежать від складу цього покриття.

Емальоване – така підошва виконується з нержавіючої сталі і покривається спеціальною емаллю. Переваги: ​​легкість ковзання, висока міцність, стійкість до подряпин. Недолік – висока вартість.

Турмаліновим – не прилипає до тканин, що важливо при прасуванні легких тканин.

Інші сплави – сьогодні виробники розробляють моделі, підошви яких зроблені з різних матеріалів. Найчастіше ці сплави тримаються в секреті від конкурентів, а, відповідно, і від покупців. Характеристик на них немає – роблячи таку покупку, ви можете придбати «кота в мішку».

Ще одним важливим моментом щодо підошви є розміщення отворів для пари (оптимальне число – 50-110). Бажано, щоб вони були розподілені однаково і чим більше їх буде, тим краще. Це дозволить пару рівномірно подаватися на тканину, і таким чином прасування буде проходити набагато простіше і швидше.

Подвійна підошва

Праска може мати додаткову підошву з матеріалу, відмінного від основної. Друга підошва одягається при необхідності на основну, наприклад, для прасування делікатних тканин, а потім знімається. Вартість таких прасок значно вище звичайних.

Який режим прасування обрати

Режими – наявність функцій, що дозволяють зробити процес прасування необтяжливим.

Постійний пар – зустрічається практично у всіх моделей прасок і відрізняється хіба що кількістю видається пара в хвилину. Найбільш відповідний для більшості тканин варіант – це 30 г / хв.

Паровий удар – використовується для трудноразглажіваемих тканин. Оптимальне значення має становити не менше 100 г / хв (парогенератори забезпечують 120 г / хв і вище).

Вертикальне відпарювання – дуже корисна функція, яка дає можливість гладити тканини (в тому числі делікатні) у вертикальному положенні праски. Вертикальне відпарювання підходить для вовняних тканин, пальто, шовку і тонких тканин, які не можуть бути схильні до дії підошви праски. Швидкість повинна бути не менше 100 г / хв., Інакше прасування буде неефективною. Ця функція хороша для прасування штор та одягу на вішалці.

Розбризкування – вода подається у вигляді спрею. Струмінь повинна бути не сильно потужної, але і не маленькою. Ця функція зручна там, де не слід використовувати пар (тонкі делікатні тканини).

Доступні функції

Захист від накипу – дозволяє використовувати для прасування звичайну неочищену і некип’ячену воду. Може бути у вигляді знімних касет або картриджів (підлягають заміні кожні 2-4 місяці), або системи самоочищення, яка проводиться в дію натисканням необхідної кнопки.

Важливо: не дивлячись на захист від накипу, бажано застосовувати спеціальну воду для прасок або фільтровану воду. Це продовжить термін служби праски.

Захист від крапель – дозволяє уникнути попадання на тканину крапель води, які при низькій температурі не встигають перетворитися на пару. Дуже зручна функція, і краще доплатити за неї, ніж потім мучитися від постійних розлучень на одязі!

Автоматичне відключення – дає можливість запобігти пожежі, якщо праска забули відключити. Зазвичай пристрій відключається через 10-20 хвилин, якщо стоїть в нерухомому вертикальному положенні, і через 30-40 секунд – якщо в горизонтальному.

Регулювання подачі пари – дає можливість змінювати інтенсивність подачі пари виходячи з особливостей розгладжує тканини – її товщини, типу і ступеня помятости. Чим сильніше подача пара (г / хв), тим легше і ефективніше прасування, але в той же час зростає витрата води.

Важливо: на якість прасування впливає і тиск пара (бар). Чим вище цей параметр, тим більше «складні» і щільні тканини можна випрасувати. Оптимальне налаштування для побутових моделей – 3-4 бар. Для більш складних тканин використовується функція парового удару, що збільшує тиск пара в 2 рази.

Автоматичне змотування шнура – провід забирається в праску при натисканні відповідної кнопки. Така функція зустрічається в дорогих моделях.

Бездротове використання – дає можливість діяти праскою незалежно від розетки. Таким чином, вирішується проблема короткого проводу. Бездротова робота забезпечується спеціальною підставкою, куди час від часу слід встановлювати праска для підтримки температури. Подібні праски коштують дорого.

При прасуванні легких тканин праска на підставку повертають рідко, а ось при роботі з товстими тканинами цю процедуру слід проводити набагато частіше. У цьому випадку виходом буде підключення проводу до праски.

Сигнал автовідключення – світловий і / або звуковий сигнал, який подається пристроєм при автоматичному відключенні.

Обираємо оснащення праски

Парогенератор – пристрій, який утворює пар. Парогенератор складається з бойлера для води і нагрівача, під’єднується до праски за допомогою спеціального шланга. Парогенератор істотно скорочує час прасування речей і надає праски велику легкість і маневреність (в такому прасці немає власної ємності для води). Недолік – громіздкість.

Парогенератор зустрічається в дорогих праски, які використовуються для прасування великих обсягів одягу.

Важливо: чим більший об’єм бойлера парогенератора і резервуара для води, тим довше можна гладити, не доливаючи воду. Зі збільшенням обсягу ростуть і габарити праски, що негативно впливає на комфортність його експлуатації.

Складна ручка – в основному характерна для дорожніх прасок. Але останнім часом зустрічається і в звичайних моделях. Зручно, якщо існує обмеженість простору і коли важливо, щоб техніка займала якомога менше місця.

Довжина шнура – повинна забезпечити легкий доступ праски до найдальшого краю прасувальної поверхні. Занадто довгий шнур буде плутатися під ногами і заважати ходити, а надто короткий – обмежувати руху. Оптимальний варіант – 2 метри.

Важливо: зверніть увагу на оплетку шнура, що захищає його від випадкового контакту з праскою. Добре, якщо провід обертається на 360 ° в місці з’єднання з праскою (шарнірне кріплення) – це продовжить термін експлуатації пристрою і полегшить прасування.

Довжина шланга для пара – повинна становити 1.5 м.

Жолобок для гудзиків – поглиблення в центрі підошви, яке полегшує розгладження тканини біля гудзиків і змійок ( «блискавок»). Важливо, що при цьому сама підошва не дряпається.

Важливо: чим тонше бортик підошви, тим простіше буде проглаживание тканини під гудзиками.

Насадка для делікатних тканин – захищає від пошкодження чутливі тканини, наприклад, ситець або шовк і забезпечує їх акуратне розгладження. Щоб не зіпсувати річ поверхню насадки робиться ідеально гладкою. Крім цього сама насадка не нагрівається вище гранично допустимої температури.

Хоча в ряді моделей передбачається режим для делікатних тканин, все-таки краще використовувати модель з відповідною насадкою, особливо якщо гладити речі доводиться часто.

Дисплей – відображає інформацію про роботу праски (в тому числі режим відпарювання, поточна температура). Дисплей спрощує експлуатацію праски, але збільшує його вартість.

Мірний стакан – зручний для заливання води в резервуар праски.

Чохол – спрощує перевезення і зберігання праски (перш за все, дорожніх моделей).

Таким чином, вибираючи праска, слід звертати увагу не тільки на глобальні параметри, але і на дрібні, тому що від цього прямо залежить комфортність прасування. Наприклад, вага праски також має значення. Для жінки використовувати важку праску (від 2 кг) буде незручно. Чим легше праска, тим менше втомлюються руки при прасуванні. На сьогоднішній день якість прасування безпосередньо не пов’язане з вагою пристрою.

Праску якого виробника вибрати

Не рекомендується купувати праски фірм Delfa, Elenberg, Saturn, Scarlett, Vitek, West, Aurora, DEX, Elbee, Maestro, Maxwell, Mirta, Mystery, Orion, Polaris, Rotex, Shivaki, Supra. Найчастіше це самі бюджетні і прості пристрої. Іноді серед них трапляються, наприклад, дорожні моделі. Серед недоліків можна відзначити великий час нагрівання, незбалансовану вагу (часто занадто легкі, щоб прасувати жорсткі тканини), дешеві матеріали підошви (погано ковзають по поверхні), погану зборку, підтікання води разом з парою. В цілому можна знайти серед техніки цієї групи гідні і довговічні екземпляри, проте зробити це складно.

Гарне співвідношення ціни і якості притаманне продукції Binatone, Gorenje, Kenwood, Moulinex, Zanussi, Clatronic, Ariete, Fagor, Zelmer. Ці праски можна віднести до середнього цінового сегменту. Серед них набагато рідше зустрічаються невдалі моделі, так як збірка і сервісна підтримка контролюється виробником. Можна відзначити дрібні проблеми по корпусу, кнопок перемикання, светодиодам, але на якості прасування в цілому це не відбивається.

Лідерами серед виробників є AEG, Bosch, Braun, Delonghi, Electrolux, Karcher, Panasonic, Philips, Siemens, Rowenta, Tefal. Це безумовно потужні і надійні праски. У них поєднуються якісні матеріали підошов і багатий функціонал, продуманий до дрібниць. Все це позначається на вартості виробів: іноді такі праски коштують дорого. Однак деякі виробники пропонують широкий модельний ряд на будь-який бюджет. Не зайвим буде зазначити, що багато хто з вище названих брендів випускають праски з парогенераторами, які застосовуються в професійних цілях. Це свідчить про якість і довговічності продукції.

До прасок преміум-класу можна віднести вироби Polti, Hoover і інші. Це дуже дорога, якісна і надійна продукція. Ці виробники мають багаторічну історія розробок побутової техніки. Однак слід пам’ятати, що висока ціна не завжди означає висококласний бренд. Наприклад, техніка Bork коштує дорого, але насправді не є справжнім представником топ-класу продукції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *