Як користуватися мікрохвильовою пічкою

Про користь і шкоду НВЧ-пічок ходять найзапекліші суперечки. Деякі вважають, що мікрохвильовкою взагалі не можна користуватися, інші стверджують, що піч може служити всього пару років, а потім повинна відправитися на заслужений відпочинок, треті жити не можуть без цієї потрібної техніки. Хто ж насправді має рацію? Як правильно використовувати мікрохвильову піч і скільки років вона може прослужити?

Продовжуємо термін служби

Почнемо з того, що якщо користуватися мікрохвильовкою за всіма правилами, то вона здатна прослужити 5 і більше років без шкоди для здоров’я своїх власників. Справна піч не іскрить, щільно закривається, не має сторонніх запахів і досить тихо працює. Якщо ви помітили якісь неполадки, терміново відключіть мікрохвильовку від мережі і віднесіть її в ремонт. Саме поломки можуть послужити причиною проблем зі здоров’ям.

Важливо: щоб продовжити термін служби, необхідно правильно доглядати за НВЧ-піччю, використовувати тільки підходящу посуд і готувати їжу, дотримуючись рекомендації виробників.

Почнемо з того, чого робити не можна, якщо ви хочете, щоб мікрохвильовка прослужила багато років:

 • включати порожню піч;
 • завантажувати менше 50 г продуктів;
 • ставити всередину металевий посуд;
 • довго готувати продукти (є ризик загоряння);
 • сильно терти слюдяну пластину, яка розташована на боковій стінці всередині мікрохвильовки;
 • користуватися піччю при видимих ушкодженнях (розбите скло, відходить дверцята і т. д.);
 • варити або розігрівати яйця;
 • підігрівати продукти в щільно закритих банках і контейнерах.

З тим, що робити не можна, розібралися. Тепер залишилося зрозуміти, що робити можна і потрібно.

Вибираємо посуд для мікрохвильовки

Бажано користуватися тільки спеціальним посудом для СВЧ-печі, на якій є такі написи:

 • microwave oven safe;
 • for microwave oven;
 • suitable for microwave.

Всі вони позначають, що дану посуд гарантовано можна ставити в мікрохвильову піч. Якщо у вас є тарілки або контейнери, в безпеці яких ви не впевнені, проведіть наступний тест. Налийте в склянку води і поставте його в піч. Поруч помістіть порожню тестируемую посуд, і включіть прилад на повну потужність. Якщо через хвилину «піддослідний» предмет не нагріється, їм сміливо можна користуватися.

Важливо: намагайтеся купувати тільки круглу посуд, так як в кутах зазвичай накопичується набагато більше тепла, через що страва може пригоріти.

Як доглядати за мікрохвильовою піччю

Перш за все, мікрохвильовку потрібно тримати в чистоті. Для цього можна використовувати спеціальний пластиковий ковпак під час готування і розігрівання їжі – так стінки залишаться недоторканими. Також кожен день необхідно протирати піч всередині і зовні вологою ганчірочкою без агресивних речовин.

Якщо шафа мікрохвильовій печі занадто брудний, його можна відмити буквально за кілька хвилин. Для цього налийте у велику тарілку води з лимоном і поставте її всередину. Увімкніть піч на 3-6 хвилин. Після того як жир розмокне, від нього буде дуже легко позбутися.

Як готувати в НВЧ пічці

При готуванні врахуйте, що страви всередині розігріваються нерівномірно, а тому деякі частини можуть залишитися сирими. Якщо це овочі або фрукти, то особливої шкоди не буде, а от якщо не пропечеться м’ясо або риба, то залишаться бактерії, які можуть завдати шкоди здоров’ю. Щоб цього не сталося, бажано нарізати їх на дрібні шматочки (до 5 кв. См).

Важливо: врахуйте, що м’які пористі продукти розігріваються швидше, ніж тверді, тому для їх приготування потрібно менше часу.

Якщо ви хочете розігріти в мікрохвильовці дитяче харчування або суміш, неодмінно розмішайте їх після того, як дістанете з печі: деякі шматочки можуть бути гарячими, тоді як інші не розігріються зовсім. Правда, більшість педіатрів радять все-таки не користуватися СВЧ-піччю для дитячих продуктів.

Соковиті фрукти і овочі з щільною шкіркою потрібно проткнути виделкою перед приготуванням. Також варто вчинити і з сосисками, якщо не хочете, щоб вони «вибухнули». А ось яйця не варто ставити всередину ні в якому вигляді – навіть без шкаралупи, інакше вам доведеться мити піч завчасно. Що стосується інших страв, то їх бажано кілька разів перемішати під час розігрівання або готування, щоб рівномірно розподілити жар.

Ось і все “хитрощі”, пов’язані з роботою мікрохвильовій печі. Дотримання всіх цих рекомендацій допоможе вам продовжити термін її служби на кілька років. І пам’ятайте: користуватися можна тільки справною мікрохвильовкою!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *